Antrenman Türlerimiz

Antrenmanlarımız, bütün vücut egzersizleri, ısınma ve germe hareketleri, güçlendirme çalışmaları, kum torbası çalışmaları, ring egzersizleri ve karın kası çalışmaları gibi bir dizi egzersizi kapsar. Böylece, hem fiziksel hem de zihinsel sağlığınızı geliştirebilirsiniz.

Isınma

Isınma, vücudu daha yoğun bir aktiviteye hazırlamak için düşük yoğunluklu kısa bir süreçtir. Genellikle yerinde koşma, jumping-jacks ve kol hareketleri içerir. Faydaları arasında kalp atış hızını ve kan akışını artırma, eklem hareketliliğini artırma ve yapılacak antrenman için zihinsel olarak hazırlanma yer alır.

Esneme

Esneme, vücuttaki kasları ve bağ dokularını uzatmayı içerir, Böylece esnekliği ve hareket aralığını artırmaya yardımcı olur. Statik ve dinamik olmak üzere iki temel esneme türü vardır: statikte bir süre boyunca esnemeyi tutmak ve dinamikte bir hareketi baştan sonra tamamlamak vardır. Esneme sayesinde kaslara kan akışı artar ve yaralanma riski azalır.

Kuvvet antrenmanı

Kuvvet antrenmanı, kasları zorlamak ve güçlerini artırmak için vücut ağırlığı ve ağırlıklar gibi dirençler kullanmayı içerir. Squat, lunge ve push-up gibi egzersizleri içerebilir. Kas kütlesini artırma ve metabolizmayı geliştirme gibi faydaları vardır.

Kum torbası antrenmanı

Kum torbası antrenmanı, yapılandırılmış bir kombinasyon ya da serbest stil olarak yapılabilir. Kardiyovasküler kondisyonu, koordinasyonu ve genel gücü artırır. Stresi azaltan bir çıkış yolu olarak da hizmet verir ve savunma becerilerini geliştirmeye yardımcı olur.

Ring antrenmanı

Ring antrenmanı, bir partnerle koruyucu ekipmanla veya kontrollü bir ortamda dövüş yapmayı içerir. Zamanlama, refleksler ve savunma tekniklerinin geliştirilmesine yardımcı olur. Kendinizi hem zihinsel hem de fiziksel olarak zorlayan eğlenceli bir antrenman türüdür.

Karın kası çalışması

Güçlü bir merkez, diğer egzersizlerde daha iyi performans göstermenize yardımcı olur. Karın kası çalışması, önemli olan merkezi stabiliteyi ve gücü artırmaya yardımcı olur. Plank, crunch ve leg raise gibi egzersizler içerir. Sırt ağrısı azaltma, duruşun gelişmesi ve yaralanma riskinin azalması gibi yararları vardır.